Crash Day ÚSI 2018

Akce Crash Day ÚSI 2018 je dalším pokračováním již tradiční akce (viz archiv), pořádané ve spolupráci Ústavu soudního inženýrství Vysokého učení technického v Brně, Evropské společnosti pro výzkum a analýzu nehod (EVU - národní skupina ČR) a v letošním roce také společnosti JEREX, a.s. Jedná se o realizaci nárazových zkoušek automobilů.

Nárazové zkoušky slouží zejména k ověření chování vozidel v těchto situacích, tedy zejména k jejich schopnosti ochránit v takové situaci posádku. Výsledky zkoušek rovněž slouží znalcům při analýze nehodového děje reálné dopravní nehody.

Pro letošní ročník máme přislíbena 3 nová vozidla od společnosti Škoda Auto a.s. (z toho 2× SUV).
V letošním roce jsou rovněž v plánu nárazy do svodidel.
V rámci doprovodného programu pro Vás budou opět připraveny odborné přednášky a především ukázky vyprošťování vozidel specializovanými společnostmi s důrazem na moderní postupy a technologie.

K vidění bude také unikátní měřicí vozidlo ÚSI určené ke komplexnímu monitorování chování soustavy řidič-vozidlo-prostředí v reálném provozu. Vozidlo disponuje nejmodernějšími asistenčními systémy (adaptivní tempomat, hlídání jízdních pruhů, head-up display, rozpoznávání dopravního značení, detekce chodců, noční vidění, ...) a současně je vybaveno zařízením pro monitorování chování řidiče (eye tracker, snímače biosignálů, ...), vozidla (data z CAN BUS, ...) a současně monitoruje prostředí (čtení vodorovného i svislého dopravního značení, detekce chodců, ...).

Pro širokou veřejnost byly vybrány dva zajímavé testy, na které bude možné se přijít podívat zdarma, a to v pátek Crashtest 2 s následnou ukázkou rozstříhání vozidla (mezi 13:00 a 14:00) a v sobotu Crashtest 5 s následnou ukázkou vyproštění nákladního vozidla (mezi 9:00 a 10:15) - podrobněji viz program.
Kdy:   14. a 15. 9. 2018 (pátek + sobota - tentokrát v pátek již od dopoledních hodin).
 
Kde:   V areálu společnosti JEREX, a.s. v Ostrovačicích u Brna v bezprostřední blízkosti dálnice D1.
   
 
Cena vložného:   Při registraci do 7. 9. 2018 (včetně):
  • 2.900,- Kč pro běžného účastníka
  • 1.900,- Kč pro členy EVU - národní skupiny ČR nebo členy slovenské AZCD
Po 5. 9. 2018: 3.500,- Kč

V ceně je zahrnuta účast na akci včetně stravy (2×oběd, večeře, občerstvení v průběhu dne) a DPH.
V ceně není zahrnuto ubytování.
Uzávěrka přihlášek je 9. 9. 2018.
 
Ubytování:   Ubytovat je možné se přímo v areálu v hotelu D1 (http://www.hoteld1.cz/), kde byla pro účastníky akce domluvena cena 1.200,- Kč za dvoulůžkoý pokoj vč. snídaně a DPH. Požadavky na ubytování směřujte na adresu info@d-1.cz a v požadavku uveďte heslo, které obdržíte po přihlášení. Kapacita hotelu je omezená, v případě jejího naplnění Vám pracovníci hotelu nabídnou ubytování v jiném zařízení v okolí (tam však domluvená cena neplatí).